OCHRONA ŁAP ZIMĄ 0
OCHRONA ŁAP ZIMĄ
 

Nadeszła zima. Śnieg i lód w około oznacza również ogromne ilości soli wysypywanej na chodniki, ulice i podwórka. Starasz się chronić swój samochód przed szkodliwym działaniem soli oraz swoje buty... a co z łapami i poduchami Twojego pupila? 
 
Dowiedz się jak może zaszkodzić sól Twojemu psu i jak możesz go przed nią ochronić. 
 

Szkodliwy wpływ soli na psa 

 
Biegając po posypanym solą podłożu psu narażone są na na jej szkodliwe działanie. Sól dostaje się między opuszki łap i podczas ruchu, w wyniku tarcia może rozgrzać się nawet do 170 stopni C powodując oparzenia. Dyskomfort i ból sprowokuje u psa chęć lizania łap, co z kolei spowoduje że sól nie dość, że  jest na mokrych łapach, to jeszcze została przeniesiona  na pysk i na język, a z języka do przewodu pokarmowego. 
 
Sól kamienna może podrażnić przewód pokarmowy, a nawet, spożyta w dużej ilość doprowadzić do zatrucia pokarmowego i wywołać drgawki. Na skórze powoduje podrażnienia, otarcia, odparzenia i świąd, które mogą być pośrednim czynnikiem wywołującym rany z infekcją bakteryjną. 

Jak można ochronić poduchy łap przed zimnym śniegiem, ostrym lodem i szkodliwą solą? 

Aby chronić naszego pupila przed szkodliwym działaniem soli najlepiej byłoby całkowicie unikać kontaktu z nią. Używać preparatów do usuwania śniegu i lodu nieszkodliwych dla zwierząt na podwórku, dojeżdżać z psem na spacery w miejsca, gdzie podłoże nie jest posypywane solą. 
Jeżeli jednak nie jest to możliwe, należy przed spacerem zastosować preparaty ochronne na poduchy na bazie naturalnych olejku migdałowego, olejku lawendowego, olejku z szałwii, które intensywnie pielęgnują skórę, natłuszczają i czynią ją elastyczną oraz mniej podatną na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych np. VeaVeat Pfotenpflege
Pamiętaj aby po każdym spacerze dokładnie umyć łapy psa. Tak, aby pozbyć się soli ze skóry. Po takiej pielęgnacji możesz ponownie nałożyć olejki ochronne na poduchy. Jeśli Twój pies lizał łapy, na których znajdowała się sól, nie zapomnij aby podawać mu probiotyki. W przeciwnym razie sól może zaburzyć jego mikroflorę jelitową. 
 
 
[product id="166, 757, 387"]
 
 

Czy można zastąpić sól czymś bezpieczniejszym dla psów?

Tak. Na rynku są dostępne preparaty, które nie są tak szkodliwe dla zwierząt jak sól. 
Ja osobiście znam i przetestowałam jeden, który mogę polecić: casaCare Eisfrei Intensivkonzentrat
 
 
 
Autor:
 
 
Anna Kowalewska

specjalista ds. psów. pasjonatka naturalnego żywienia i holistycznego podejścia do zdrowia.  Absolwentka dietetyki klinicznej, psychodietetyki, naturoterapii oraz ziołolecznictwa. Ze zwierzętami związana od najmłodszych lat. Zafascynowana kynologią od 1999 roku aktywnie biorąc udział w szkoleniach, wystawach psów oraz prowadząc hodowlę. 
 
 
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl