Zdrowy, dobrze funkcjonujący organizm z prawidłową florą jelitową zwykle nie ma problemów z zarobaczeniem. Najlepszym tego przykładem są dzikie zwierzęta żyjące w naturalnym środowisku. 

Instynktownie zjadają wybrane zioła, rośliny, które mają właściwości przeciwpasożytnicze. Zwierzęta żyjące obok nas mają tę opcję ograniczoną i są zdane na naszą pomoc. 

Ważne jest aby je regularnie odrobaczać, bowiem zaniedbanie może prowadzić do poważnych chorób i zniszczeń organizmu (np. obciążenie nerek, brak równowagi, zaburzenia metabolizmu, problemy ze skórą i sierścią i wiele innych...). 

Współczesny sposób żywienia koni (pasze ze zbożami zanieczyszczonymi GMO i chemikaliami, ze sztucznymi wypełniaczami, chemicznymi konserwantami czy witaminami) tworzy środowisko sprzyjające namnażaniu się pasożytów wewnętrznych. Zdrowy, naturalny sposób żywienia oraz właściwa suplementacja ziołami antypasożytniczymi pozwala na utrzymanie naszych zwierząt w sposób wolnych od pasożytów. 

Bardzo ważne jest aby unikać chemicznych środków odrobaczających. Są silnie toksyczne i mogą więcej zaszkodzić niż pomóc. 

Doskonałą naturalną alternatywą jest suplement diety EquiGreen WK-Mix - Nie obciąża układu nerwowego, nie zaburza naturalnej flory bakteryjnej jelit, przemiany i przyswajalności jelitowej, nie wywołuje alergii oraz nie obciąża pracy nerek i wątroby. 

* Singulares Knoblauchgranulat - czosnek w granulkach - o właściwościach przeciw pasożytniczych. 

Naturalne odrobaczanie

CZOSNEK W GRANULACIE Singulares Knoblauchgranulat CZOSNEK W GRANULACIE Singulares Knoblauchgranulat

Naturalny, czosnkowy granulat dla koni

Cena: 56,00 zł
zobacz więcej
EquiGreen WK-Mix PRZECIWKO PASOŻYTOM JELIT EquiGreen WK-Mix PRZECIWKO PASOŻYTOM JELIT

100% NATURALNY DODATEK PASZOWY PRZECIWKO PASOŻYTOM JELIT

Cena: 93,00 zł
zobacz więcej
LIZAWKA DLA KONI Z ZIOŁAMI PRZECIW PASOŻYTOM  z Leckstein Wilde Kräuter LIZAWKA DLA KONI Z ZIOŁAMI PRZECIW PASOŻYTOM z Leckstein Wilde Kräuter

Lizawka dla koni z minerałami i dzikimi ziołami przeciwko pasożytom 

Cena: 74,99 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl