Opcje przeglądania


To w jakich warunkach trzymamy konie ma często ogromny wpływ na ich stan zdrowia.
Nieprawidłowe utrzymywanie higieny w stajni i w boksach może mieć negatywny wpływ na układ oddechowy konia oraz na problemy z kopytami, gniciem strzałek, grudą i inne.

Odpowiednia higiena stajni stanowi doskonałą profilaktykę zdrowia koni. 

Do utrzymania czystości w stajni konieczne jest jej codzienne sprzątanie. Powierzchnie, z którymi zwierzęta się stykają pokrywają się warstwami białkowo-tłuszczowymi, w których namnażają się drobnoustroje. Konieczne jest ich mycie oraz dezynfekcja w celu zniszczenia organizmów chorobotwórczych. Dotyczy to także sprzętów stajennych, szczotek itp. 

Do czyszczenia i dezynfekcji polecamy stosowanie: 

cdDes -naturalny środek do dezynfekcji i czyszczenia powierzchni. Posiada aktywny składnik, który działa bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo. Jest całkowicie nieszkodliwe dla ludzi, zwierząt i środowiska.

InsektoVet Umgebungsspray - czyści i dezynfekuje oraz niszczy insekty ze sprzętów, tj. szczotki, grzebienie, derki, siodła itp. 

Neutralizowanie szkodliwego amoniaku i odchodów:

Bardzo ważne dla zdrowego układu oddechowego konia jest czyste powietrze bez szkodliwego działania amoniaku i odchodów. Najwyższe stężenie amoniaku utrzymuje się do 30 cm nad ściółką. Aby obniżyć to stężenie należy użyć raz w tygodniu: 

EquiGreen HumminoVet Granulat - przyspiesza rozkładanie odchodów oraz niweluje zapach moczu i kału neutralizując szkodliwe działanie amoniaku w granulacie.

lub

EquiGreen HumminoVet Pulver - przyspiesza rozkładanie odchodów oraz niweluje zapach moczu i kału neutralizując szkodliwe działanie amoniaku w proszku.

Usuwanie oblodzonych miejsc oraz śniegu. 

Niezastąpiony zimą, całkowicie bezpieczny dla zdrowia zwierząt oraz środowiska, utrzymujący swoje właściwości do 3 dni jest: 

casaCare Eisfrei Intensivkonzentrat- usuwa śnieg i lód równocześnie będąc bezpiecznym dla zwierząt i środowiska. 

Odstraszanie much 

Uporczywe muchy, gzy, meszki... Denerwują, przenoszą choroby, często wywołują alergie i podrażnienia. Do skutecznego odstraszania much i innych polecamy stosowanie:  

Fliegen Spray Konzentrat - skutecznie odstrasza uporczywe owady takie jak: muchy, gzy, meszki, komary do zastosowania również w boksie czy stajni. 


Jak radzić sobie z uporczywymi insektami?  Odpowiedź znajdziesz tu

stajnia

PRZYSPIESZA ROZKŁAD ODCHODÓW EquiGreen HuminoVet Pulver PRZYSPIESZA ROZKŁAD ODCHODÓW EquiGreen HuminoVet Pulver

Naturalny proszek przyspieszający rozkładanie odchodów oraz niwelujący zapach moczu i kału.

Cena: 79,90 zł
zobacz więcej
PRZYSPIESZA ROZKŁADANIE ODCHODÓW EquiGreen HuminoVet Granulat PRZYSPIESZA ROZKŁADANIE ODCHODÓW EquiGreen HuminoVet Granulat

Naturalny granulat przyspieszający rozkładanie odchodów oraz niwelujący zapach moczu i kału.

Cena: 79,90 zł
zobacz więcej
USUWA ŚNIEG I LÓD casaCare Eisfrei Intensivkonzentrat USUWA ŚNIEG I LÓD casaCare Eisfrei Intensivkonzentrat

Naturalny preparat do usuwania śniegu i lodu - całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt!

 

Cena: 253,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl