Podstawą każdego konia są jego kopyta, dlatego bardzo ważne jest aby - poprzez prawidłową pielęgnacjęwłaściwe żywienie i suplementowanie jak również poprzez trzymanie konia w higienicznych warunkach w stajni - utrzymać końskie kopyta w doskonałej kondycji. 


Prawidłowy rozwój i pielęgnacja kopyt ma tym większe znaczenie, iż ma wpływ na cału układ ruchu konia.  

EquiGreen Huffitness - wzmacnia kopyta i stymuluje ich prawidłowy rozwój. Zaopatruje organizm w naturalną witaminę B niezbędną do prawidłowego rozwoju kopyt. Stosowanie EquiGreen Huffitness zapewnia silne i zdrowe kopyta oraz gęstą i lśniącą sierść.

EquiGreen ReheEx - wspomaga leczenie stanów zapalnych kopyt. Niweluje problem ochwatu jak również zapobiega jego powstawaniu.

* Przyczyną nieprawidłowego rozwoju kopyt może być niedobór pierwiastków śladowych i innych minerałów, w takiej sytuacji polecamy stosowanie EquiGreen MicroMineral, który uzupełni wszystkie niedobory

 

Zewnętrzna pielęgnacja kopyt: 


EquiGreen Huf-Öl pielęgnacja kopyt - odżywia, poprawia strukturę i  stymuluje wzrost rogu kopytowego, uelastycznia i nadaje piękny połysk.

EquiGreen Hufpflegespray pielęgnacja i higiena kopyt - działa przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie. Posiada właściwości tonizujące i dezynfekujące kopyta. Dodatek wyciągu z rdzenia drzewa Pau D’arco chroni kopyta przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. 

EquiGreen Strahltinktur przeciw gniciu strzałki -  czyści i wspomaga leczenie zgniłej strzałki w kopytach.

cdVet HorsePlast "naturalny plaster" - intensywnie pielęgnuje i odżywia wilgotne i miękkie rany na skórze w okolicach kopyt i pęcin, wspomagając leczenie miejsc zaatakowanych grudą. (chwilowo niedostępny). 

Silver Aid Haut & Huf intensywna pielęgnacja skóry, kopyt, strzałki i pęcin na bazie srebra koloidalnego. 

*** Zapraszamy również do działu: higiena w stajni

 

Efekty działania produktów cdVet: 

kopyta                 kopyta soni

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl