KASZEL KENNELOWY - JAK POMÓC PSU? 0
KASZEL KENNELOWY - JAK POMÓC PSU?

 

Kaszel kennelowy

O tej porze roku przeziębienia dotykają nie tylko nas, ludzi, zwierzęta również są narażone na działanie wirusów. Jednym z nich jest kaszel kennelowy wywołany przez adenowirus typu 2, parainfluenzy i bakterię bordetella bronchiseptica. Do zakażenia przeważnie dochodzi w dużych skupiskach psów np. wystawach. Psy zarażają się poprzez kontakt z chorym psem. Objawy choroby nie muszą pojawić się od razu. Mogą wystąpić dopiero po kilku dniach i ustępują po około 7-14 dniach lub więcej.

Objawy

Objawy to najczęściej kaszel, zapalenie migdałków, oskrzeli, często również podwyższona temperatura. Zwierzę może, ale nie musi być osowiałe. Często towarzyszy temu wyciek z nosa. Pies chrząka, kaszle tak, jakby mu coś przeszkadzało w gardle. Przy kaszlu może wypluwać spienione wydzieliny z gardła.

Jak pomóc psu?

Złagodzić podrażnienia dróg oddechowych

Możemy pomóc psu podając mu zioła wspomagające funkcjonowanie dróg oddechowych takie jak: tymianek, korzeń lukrecji, igły sosny, anyż, mięta pieprzowa, jak również siemię lniane.

Wzmocnić system immunologiczny

Podając naturalne witaminy jak A i C dobrze przyswajane przez organizm psa wzmocnią jego układ odpornościowy i wspomogą organizm w walce z wirusem. Dobrze sprawdzają się marchew, jabłka, buraki, pokrzywa, głóg.  Dobrze sprawdza się również propolis herbal.

Ułatwić oddychanie

Warto robić psu inhalacje w celu ułatwienia mu oddychania i uspokojenia dróg oddechowych. Najprościej jest zrobić inhalację w łazience dodając kilka do kilkunastu kropli olejków eterycznych do wanny z ciepłą wodą i przebywanie w pomieszczeniu przez kilkanaście minut z psem. Można też poprawić powietrze w domu stosując „domki” do olejków eterycznych lub podając mieszankę olejków na pożywienie. Olejki eteryczne ułatwiające oddychanie: olejek z eukaliptusa, olejek z szałwii, olejek z anyżu, olejek z tymianku i olejek z kminku.

Zwalczyć wirusa i bakterie

Podając propolis lub kilka razy dziennie srebro koloidalne.  

 

[product id="352, 142, 675, 597"]

 

 

Poznaj nasze produkty wspierające układ oddechowy psów:

HustaVet BronchialVital wspomaga leczenie zaburzeń funkcji górnych dróg oddechowych.

HustaVet Immumłagodzi podrażnienia dróg oddechowych. Łagodzi odruch kaszlu i poprawia odkrztuszanie. 

HustaVet Öl - wspomaga leczenie stanów zapalnych dróg oddechowych, zmniejszający ich  przekrwienie i kojący ostry kaszel.

HustaVet Respirationtropfen - olejek do inhalacji wspomagający i oczyszczający drogi oddechowe. Zawarte w nim olejki eteryczne przeciwdziałają i łagodzą infekcje dróg oddechowych oraz niwelują ostry i alergiczny kaszel. 

 

 

 Autor:

Anna Kowalewska

specjalista ds. psów. pasjonatka naturalnego żywienia i holistycznego podejścia do zdrowia.  Absolwentka dietetyki klinicznej, psychodietetyki, naturoterapii oraz ziołolecznictwa. Ze zwierzętami związana od najmłodszych lat. Zafascynowana kynologią od 1999 roku aktywnie biorąc udział w szkoleniach, wystawach psów oraz prowadząc hodowlę. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl