O higienę jamy ustnej u psów i kotów powinniśmy dbać regularnie ponieważ zaniedbania mogą prowadzić do chorób dziąseł i zębów, a często nawet do ich utraty.

Na choroby jamy ustnej częściej zapadają psy -być może z powodu innego kształtu zębów lub budowy języka, który u kotów ma bardziej szorstką powierzchnię.

Z nieusuniętych resztek pokarmowych powstaje płytka nazębna, która twardnieje pod wpływem soli zawartych w ślinie. Dlatego w miejscach, gdzie uchodzą gruczoły ślinowe – na górnych kłach oraz zębach trzonowych najczęściej tworzy się kamień. U nasady zęba może on osiągać nawet kilka milimetrów grubości. W miejscu odkładania się kamienia często dochodzi do zapalenia dziąsła spowodowanego toksynami wydzielanymi przez chorobotwórcze bakterie.

Opracowana przez cdVet seria złożona z 3 całkowicie naturalnych, pozbawionych chemii preparatów została skomponowana z myślą o ochronie przed takimi problemami. Właściciele zwierząt mogą więc usunąć już powstały kamień nazębny przy pomocy cdVet DentaVet Gel, załagodzić powstałe podrażnienia i stany zapalne z cdVet DentaVet Ol oraz przywrócić naturalną florę bakteryjną używając cdVet DentaVet Spray.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl