logo DentaVEt

O higienę jamy ustnej u psów i kotów powinniśmy dbać regularnie ponieważ zaniedbania mogą prowadzić do chorób dziąseł i zębów, a często nawet do ich utraty.

Na choroby jamy ustnej częściej zapadają psy - być może z powodu innego kształtu zębów lub budowy języka, który u kotów ma bardziej szorstką powierzchnię.

Z nieusuniętych resztek pokarmowych powstaje płytka nazębna, która twardnieje pod wpływem soli zawartych w ślinie. Dlatego w miejscach, gdzie uchodzą gruczoły ślinowe – na górnych kłach oraz zębach trzonowych najczęściej tworzy się kamień. U nasady zęba może on osiągać nawet kilka milimetrów grubości. W miejscu odkładania się kamienia często dochodzi do zapalenia dziąsła spowodowanego toksynami wydzielanymi przez chorobotwórcze bakterie.

Opracowana przez cdVet seria złożona z 4 całkowicie naturalnych, pozbawionych chemii preparatów została skomponowana z myślą o ochronie przed takimi problemami. Właściciele zwierząt mogą więc usunąć już powstały kamień nazębny przy pomocy cdVet dentaVet Gel, załagodzić powstałe podrażnienia i stany zapalne z cdVet dentaVet Ol, przywrócić naturalną florę bakteryjną używając cdVet dentaVet Spray oraz poprawić zapach z pyska stosując dentaVet AtemFrisch. 

Co zagraża zaniedbanym zębom? 

Płytka nazębna składa się z kilku warstw: białek, węglowodanów, fosforanów i mikroorganizmów. 

Zazwyczaj utrzymuje się na zębie, który nie jest regularnie oczyszczany w naturalny lub sztuczny sposób. Powstanie płytki nazębnej może być wstępem do powstania próchnicy zębów, parodontozy czy problemów z dziąsłami. Mikroorganizmy, które tworzą biofilm, współpracują i produkują kwasy, które są szkodliwe dla szkliwa i zębiny oraz prowadzą do próchnicy. Wytwarzają też one substancje, wywołując reakcje systemu immunologicznego, a w efekcie stan zapalny dziąseł. Niektóre mikroorganizmy wytwarzają związki siarki, które powodują i potęgują brzydki zapach z pyska. 

Płytka nazębna chłonie różne minerały - dzięki temu powstaje i tworzy kamień nazębny, a ten z kolei stanowi doskonałą pożywkę dla bakterii chorobotwórczych. Na rozwój brzydkiego zapachu ma również wpływ rodzaj pożywienia. Warto zwrócić uwagę na zawartość cukru, chemicznych dodatków, ulepszaczy, wypełniaczy oraz z czego zostały zrobione chrupki/sucha karma. 

zęby

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl