Każdego lata w okresie wypasu konie narażone są na gryzące muchy i muszki, kleszcze, roztocza, wszy, komary, wszoły, i inne. Ci nieproszeni goście  zagnieżdżają się w sierści i skórze, ssą krew, powodują świąd, a także oprócz dyskomfortu mogą przenosić i wywoływać poważne choroby w tym także "lipcówkę" (alergiczne zapalenie skóry u koni), choroby odkleszczowe i inne. 

Insekty: 

- przenoszą bakterie, wirusy, drobnoustroje

- wywołują reakcje alergiczne

- powodują dyskomfort oraz uporczywy świąd skóry, zmiany skórne - wywołują drapanie/ocieranie, które może spowodować pogłębienie podrażnień skóry, rany co z kolei stanowi doskonałą pożywkę dla bakterii. 

Nie wolno bagatelizować problemu insektów. Należy zadbać o odpowiednią profilaktykę. Większość właścicieli zwierząt niestety sięga po popularne środki chemiczne, które być może i odstraszają insekty jednak w wielu przypadkach silnie podrażniają i mogą wywołać reakcje alergiczne na zawarte w nich silne środki chemiczne. Dodatkowo obciążają organizm toksynami wywołując inne objawy chorobowe często nie kojarzone przez właścicieli z podanymi środkami. Preparaty te są często toksyczne i niebezpieczne nie tylko dla insektów, ale też zwierząt ludzi a co najważniejsze dzieci! 


cdVet Naturprodukte opracowało naturalną alternatywę dla chemicznych środków. Wytworzone z naturalnych składników są całkowicie bezpieczne dla zwierząt i ludzi, za to są nie do zniesienia dla insektów. 

Oprócz preparatów odstraszających owady, insekty, pasożyty do stosowania zewnętrznego polecamy stosowanie dodatku do pasz w postaci czosnku granulowanego: Singulares Knoblauchgranulat.  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl